Výhody nezávislého makléra vs. bankového pracovníka: Kto vám skutočne prináša najlepšie finančné riešenia?

Igor Korintuš
SLSP, Tatra banka, ČSOB, mBANK, PSS, UniCredit Bank, VUB? Je lepšie mať človeka, ktorý pracuje v banke alebo makléra, ktorý spolupracuje so všetkými bankami bez viazanosti ?

Hovorí sa: “S vlkmi žijem, s vlkmi vyjem”, a tak to aj je.

Pracovník v banke, často aj proti svojej vôli, predá produkt, o ktorom nie je 100% presvedčený, alebo, o ktorom vie, že sú od neho na trhu aj lepšie.

Tento pracovník nie je zlý človek, no pracuje pre spoločnosť, ktorej produkty musí ponúkať, nemá iné možnosti výberu, a tak Vám možno aj s dobrým úmyslom predá ten najlepší produkt uvedenej spoločnosti.

Vy ste v takom prípade nedostali najlepší produkt celého trhu, ale len jednej spoločnosti z XY, ktoré na tom trhu sú.

Keď sa zamestnáte vo vyššie uvedených spoločnostiach, máte svoje plány a ciele, ktoré musíte spraviť.

Nejde tu o to, či ste presvedčený o kvalite produktu, ani o to, že produkt bude pridanou hodnotou pre klienta, ale viete že keď nesplníte mesačné, kvartálne plány, tak svoju rodinu, seba oberiete o benefity a príjem, ktorý Vašej rodine ,a aj Vám bude chýbať.

Aj toto je často dôvod, prečo šikovní poisťováci, bankári, manažéri odchádzajú z týchto spoločností a hľadajú si iné zamestnanie, menia obor.

Mne je ľúto, že odchádzajú z toho pre mňa osobne krásneho oboru, kde dokážeme klientom upratať si vo financiách a nastavujeme vysokú latku odbornosti a proklientskosti.

Cieľom spoločnosti iFINEO, ktorú sme založili, je byť pre šikovných poradcov, manažérov z bánk a poisťovní spoločnosťou, ktorá im zabezpečí všetko pre to, aby vedeli svoju prácu zlepšovať, napredovať a pomáhať svojim klientom.

Cieľom spoločnosti iFINEO je byť pre klienta partnerom, poradcom s vysokou odbornosťou a možnosťou voľného výberu z obrovského portfólia produktov.

Igor Korintuš

Zdieľajte článok

Ak sa vám tento článok páčil, môžete ho zdieľať.

Mám záujem o viac informácií

Po vyplnení údajov Vás budeme kontaktovať